OneLibrary: de nieuwe bibliotheek standaard voor DJ’s!

7 Mei 2026

OneLibrary: de nieuwe bibliotheek standaard voor DJ’s!

Wat is OneLibrary in Rekordbox en waarom heeft elke DJ het erover? In deze blog leggen we simpel uit wat hier zo vernieuwend aan is en hoe jij het kunt gebruiken!

OneLibrary in Rekordbox: Wat is het en hoe gebruik je het?

Als je Rekordbox recent hebt geüpdatet, is de kans groot dat je iets nieuws bent tegengekomen: OneLibrary. Voor veel DJ’s roept dat meteen vragen op. Waar is de oude Device Library gebleven? Hoe zet je nu tracks op je USB? Is alles anders geworden?

Goed nieuws: het is een stuk simpeler dan het lijkt!

Wat is OneLibrary?

OneLibrary is het nieuwe bibliotheekformaat van AlphaTheta (voorheen Pioneer DJ) waarbij je, het woord zegt het al, nog maar één library nodig hebt voor alles! Waar je voorheen verschillende library formaten had voor verschillende apparaten en verschillende DJ software (zoals Rekordbox en Traktor), breng je nu alles samen naar 1 library formaat. Dus, werk je thuis bijvoorbeeld graag met een Native Instruments controller, maar wil je ook de mogelijkheid hebben om je muziek – inclusief cue-punten, beatgrids, playlists, etc. – te exporteren naar een USB-sitck zodat je hem kunt gebruiken met de nieuwst gear van AlphaTheta? Dat kan binnenkort*! Hetzelfde geldt voor Algoriddim DJAY, waarbij je nu al muziek kunt exporteren om te gebruiken met bijvoorbeeld een CDJ-3000X. Op deze manier schakel je dus moeiteloos tussen software en hardware van verschillende fabrikanten!

*Native Instruments werkt momenteel aan een update van Traktor Pro 4, waarmee OneLibrary beschikbaar gaat zijn.

Wat is het verschil tussen Device Library Plus en OneLibrary?

Device Library Plus is al een tijdje geleden uitgekomen als het nieuwe bibliotheekformaat van Rekordbox, welke nodig was om te kunnen gebruiken met de nieuwste gear van AlphaTheta, zoals de de OPUS QUAD, XDJ-AZ en CDJ-3000X. Binnen Rekordbox is OneLibrary eigenlijk niets anders dan een nieuwe naam voor Device Library Plus en werkt daarmee dus ook perfect samen met de eerder genoemde spelers/controllers. Device Library Plus zal met toekomstige updates dus volledig verdwijnen en overgaan naar OneLibrary!

Welke software en hardware is compatibel met OneLibrary?

Er wordt constant gewerkt om meer hardware en software compatibel te maken met OneLibrary. Op dit moment is OneLibrary te gebruiken met Rekordbox en Algoriddim DJAY, Traktor van Native Instruments volgt ergens in de komende maanden. Qua hardware is OneLibrary op dit moment te gebruiken met de AlphaTheta CDJ-3000X, XDJ-AZ, OPUS QUAD en Omnis Duo. Hiervoor geldt ook weer dat er in de toekomst steeds meer apparaten compatibel zullen worden gemaakt, houd dus ook vooral de website van AlphaTheta in de gaten!

PRODUCTS Device Library OneLibrary
(Previous name: Device Library Plus)
CDJ-3000X
CDJ-3000
CDJ-2000NXS2 or older model
XDJ-1000MK2
XDJ-700
CDJ-900NXS2
XDJ-AZ
OPUS-QUAD
OMNIS-DUO
XDJ-XZ
XDJ-RX3
XDJ-RR

Wat moet ik doen om gebruik te maken van OneLibrary?

Het belangriijkste is dat je Rekordbox, of/en één van de andere genoemde DJ programma's, update naar de nieuwste versie en jouw hardware update naar de nieuwste firmware. Downloads en instructies hiervoor zijn te vinden op de site van de fabrikant. Na het uitvoeren van de update van Rekordbox en bij het invoeren van een nieuwe USB-stick kan het zijn dat je een pop-up krijgt met de vraag of je jouw bibliotheek wilt overzetten naar OneLibrary, hier dien je goedkeuring voor te geven. Verder gaat het exporteren exact hetzelfde als je gewend bent!

Goed om te weten: bij de overgang naar OneLibrary wordt het oude 'Device Library' formaat ook gewoon behouden, dit is de bibliotheek die de oudere spelers en controllers van Pioneer DJ/AlphaTheta (voorlopig) zullen blijven gebruiken. Je kunt dus zonder problemen nog muziek blijven exporteren om te gebruiken met oudere CDJ's, controllers, etc., hier zijn verder geen extra handelingen voor nodig.

Liever een video bekijken? Hier vind je de uitleg over OneLibrary.

Download hier de nieuwste versie van Rekordbox!